Witamy w Karczmie Rzym!
   

Karczma Rzym jest to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Znajduje się w południowo - zachodniej części Wrocławia, raptem 3,7 km od lotniska, w spokojnej i cichej okolicy. Otaczają ją tereny zielone oraz Dolina Bystrzycy z trasami pieszo -rowerowymi , dając naszym gościom możliwość aktywnego wypoczynku, bądź pozwalając na wyciszenie w zielonych zakątkach.

 

Mimo, iż Wrocław to bardzo duże miasto od Rynku dzieli Karczmę Rzym zaledwie około 15 km. Co nie jest przeszkodą, aby skorzystać z miejskich atrakcji. Do centrum nasi gości mogą pojechać autobusem miejskim, którego pętlę zlokalizowano tuż obok naszego hotelu. Autobus kursuje także w godzinach nocnych.

 

Karczma Rzym mieści się w starym budynku po pałacowych zabudowaniach gospodarczych, gdzie czas zatrzymał się w minionym stuleciu. Chcąc przenieść się w zachwycający świat Adama Mickiewicza, przypuszczalnie największego polskiego poety epoki romantyzmu nie możecie przegapić Naszego pensjonatu. Dzięki zamiłowaniu właścicieli do rzeczy niebanalnych każde wnętrze dopieszczone jest unikatowymi przedmiotami, które przez lata pieczołowicie były gromadzone. Nie da się nie zauważyć, że jest to klimatyczne miejsce, którego nie znajdziecie nigdzie indziej w Polsce.

 

Jednakże nie brakuje tutaj wielu udogodnień. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę, telewizor oraz bezpłatne łącze internetowe.

 

A żeby tego było mało Karczma posiada swój własny park z dużym stawem. Rzeźby, tablice znamionowe, czołg, czy zamek księżniczki to nie jedyne atrakcje, jakie zaskoczą Was w ogrodzie. Można tam również skorzystać z siłowni, czy w lecie skosztować specjałów naszych kucharzy na łonie natury wśród śpiewu ptaków

 

Nie zapomnieliśmy również o naszych najmłodszych gościach, dla których przygotowaliśmy duży plac zabaw z wieloma atrakcjami. Dzieci mogą pobiegać po zielonej trawce, zgłębiać tajemnice chatki Baby Jagi, polepić babki z piasku. W koło placu rozmieściliśmy miejsca na odpoczynek, gdzie można delektować się widokiem naszego pięknego stawu.

 

W Karczmie można spędzić cały dzień, a atrakcji nie zabraknie. Dzięki wypracowanym recepturom nasi kucharze podbiją Wasze kubki smakowe, oferując smaczne, tradycyjne, jak i bardziej nowoczesne dania, którymi można najeść się do syta.

 

Jeśli chcecie poznać lepiej Karczmę Rzym zachęcamy do zapoznania się z jej historią.

 

Niebanalne, klimatyczne wnętrza to też miejsce na przygotowanie dowolnej imprezy, jubileuszu, czy też szkolenia dla pracowników. W okresie letnim jest możliwość zorganizowania przyjęcia na ogrodzie, w którym przygotowane są specjalne miejsca. Zapraszamy do zapoznania się sekcją „Imprezy”.

 

Karczma Rzym oferuje 30 miejsc w 15 pokojach. Każdy pokój charakteryzuje się unikatową stylistyką. Nasze wnętrza wypełnione są zabytkowymi meblami , każdy pokój posiada własną łazienkę. Zadbaliśmy o wygodne łóżka, które pozwolą na komfortowy wypoczynek. Darmowy dostęp do WIFI pozwoli na kontakt ze światem. Oferujemy również darmowy parking, który jest monitorowany.

 

Śniadania wliczone są w cenę pobytu, serwowane w godzinach 7:00 – 9:00.

Doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 15:00.

Wymeldowanie do godziny 11:00.

Zapraszamy do rezerwacji

 

Restauracja Karczmy Rzym dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 22.00 oraz w weekendy i święta od 12.00 do 22.00.

 

Rezerwacji stolików można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu 713494802 od 14.00 do 21.00.

 

W naszej karcie dominuje kuchnia polska. Nasi kucharze dbają, aby przygotowywane potrawy były smaczne, a przede wszystkim zdrowe, używając sprawdzonych i naturalnych składników.

 

Polecamy placki po węgiersku z gulaszem z dzika i żurek w chlebie, a na deser koniecznie trzeba spróbować bezy, która wypiekana jest w naszym piecu. Pełną symfonię smaków możecie znaleźć w naszym Menu.